Pokusę ubóstwiania rzeczy materialnych pomaga przezwyciężać praktyka jałmużny. Jest ona konkretnym sposobem przychodzenia z pomocą bliźniemu w potrzebie, a zarazem nabierania dystansu do rzeczy stworzonych. Taki jest cel papierowej skarbonki jałmużny wielkopostnej, którą Caritas naszej diecezji proponuje dzieciom i młodzieży po raz 24.

 

Jałmużna Wielkopostna:

  • zachęca nas do naśladowania Jezusa Chrystusa, który na krzyżu oddał za nas samego siebie
  • wyraża prawdę naszego istnienia, że zostaliśmy stworzeni nie dla samych siebie ale dla Boga i dla drugich
  • i jest jeszcze coś o czym mówi św. Piotr „Miłość zakrywa wiele grzechów” (1P 4,8). Jałmużna zbliżając nas do innych, zbliża nas do Boga.

Materialne owoce jałmużny wielkopostnej chcemy w tym roku przeznaczyć na Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu przy ul. Mickiewicza 5. Placówka co roku usprawnia ponad tysiąc dzieci z deficytami rozwojowymi, w wieku od 1 miesiąca do 18-go roku życia. Te dzieci bardzo potrzebują rehabilitacji, tymczasem Centrum grozi zamknięcie. Organy administracji publicznej nie przejawiają zbytnio troski o dzieci z deficytami rozwojowymi. Wrzucając nawet drobne ofiary do skarbonek, chcemy pokazać naszym pacjentom, że o nich pamiętamy, a ich rodzicom i terapeutom, że wspieramy ich wysiłek. Osoby, które pragną wesprzeć działalność Centrum i w ten sposób uczestniczyć w dziele jałmużny wielkopostnej, mogą także wpłacić pieniądze na konto Caritas Diecezji Opolskiej: 66 1240 1633 1111 0000 2651 3092 z dopiskiem „centrum dla dzieci”. Skarbonki wielkopostne można bezpłatnie otrzymać w swoich parafiach.